Nejlepší místa
v Budějcích


Evženův průvodce jedním
nezapomenutelným dnem v Budějcích

07:00 - 09:00

Den začíná pikadorem

Budoucí štamgasti, vítejte v Budějcích! Udělali jste moc dobře, že jste jeli vlakem, bude se vám to ještě hodit. Asi máte hlad po tý cestě. Žádejte si pikador* v nádražním bufetu. A pozor na výslovnost, ať vám tu všichni rozumějí.

(*pikador nebo-li párek v rohlíku, pozn. překl.)

Ukázat na mapě

09:00 - 12:00

Samsonova kašna na budějckém náměstí

Pěšky z nádraží dojdete na Náměstí Přemysla Otakara II., kde stojí barokní skvost - Samsonova kašna. Naše kašna je jednou z největších svýho druhu v Čechách a představuje symbol města. Podle ní jsme pojmenovali i naše pivo.

Ukázat na mapě

12:00 - 16:00

Pivovár Samson

A teď rovnou do pivováru. Tady vzniká to úžasný pivo, kterýmu já říkám životní láska. V červnu se tu pořádá Samsonfest, kdy se otevřenou brány pivováru pro veřejnost. To si nesmíte nechat ujít!

Ukázat na mapě

16:00 - 23:59

Na Spojce – kultovní záležitost

Každej Budějčák ví, co znamená hospoda Na Spojce. Však jsem si to tam taky vypiplal. Tu atmosféru tam, na to se dlouho vzpomíná. A pivo je jako křen! Ale co vám budu povídat, přijdťe a uvidíte.

Ukázat na mapě

00:00 - 05:00

Svítání u Malše

Spojka je prostě nejvíc, ale někdy ty kluci zavřít prostě musí. Abyste neztratili slinu, dejte si po cestě jednoho lahváče třeba u Malše. A pak rovnou zpátky na nádraží.

Ukázat na mapě

Tak co? Jak se vám líbilo ve světový pivní metropoli?
Nezapomeňte mi o tom napsat!

Nahoru