Nejlepší místa
v Budějcích


Jedním nezapomenutelným dnem v Budějicích vás provede Radim, sládek našeho pivovaru

07:00 - 09:00

Den začíná pikadorem

Budoucí štamgasti, vítejte v Budějcích! Udělali jste moc dobře, že jste jeli vlakem, bude se vám to ještě hodit. Jestli máte po cestě hlad, žádejte si pikador* v nádražním bufetu. A pozor na výslovnost, ať vám tu všichni rozumějí.

(*pikador nebo-li párek v rohlíku, pozn. překl.)

Ukázat na mapě

09:00 - 12:00

Samsonova kašna na budějckém náměstí

Pěšky z nádraží dojdete „Lanovkou“ na náměstí Přemysla Otakara II., kde stojí barokní skvost - Samsonova kašna. Naše kašna je jednou z největších svého druhu v Čechách a představuje symbol města. Podle ní jsme pojmenovali i naše pivo.

Ukázat na mapě

12:00 - 16:00

Pivovar Samson

A teď rovnou do pivovaru. Tady vzniká na dřívějším Lineckém předměstí to úžasné pivo, kterému já říkám životní láska. Stavte se v naší pivovarské prodejně, nebo navštivte komentovanou prohlídku pivovaru, určitě se vám u nás bude líbit.

Ukázat na mapě

16:00 - 23:59

Na Spojce – kultovní záležitost

Každý Budějčák ví, co znamená hospoda Na Spojce s poctivým čepovaným Samsonem. Na tu atmosféru se dlouho vzpomíná, stejně tak jako na nezapomenutelného hospodského Evžena.

Ukázat na mapě

00:00 - 05:00

Svítání u Malše

Na Spojce se příjemně vysedává, ale když zavřou, je potřeba jít rozjímat jinam. Třeba ke Třem sedlákům, do Špalíčku nebo na břeh Malše. A pak rovnou zpátky na nádraží.

Ukázat na mapě

Tak co? Jak se vám líbilo ve světový pivní metropoli?
Nezapomeňte mi o tom napsat!

Nahoru